Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Wodór napędem regionów: III Ogólnopolska konferencja H2Szczecin

Kolejna edycja konferencji H2Szczecin: Wodór Napędem Regionów odbędzie się już 28 i 29 listopada w hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie. To już trzecia odsłona konferencji, której celem jest dyskusja o wodorze, który jest podstawą nowoczesnej zielonej i niskoemisyjnej gospodarki.

– Nasze wydarzenie to nie tylko dwudniowa konferencja w Szczecinie, ale wręcz cała platforma spotkań i inicjatyw, w tym networking i sieciowanie partnerów w kilkumiesięcznym okresie poprzedzającym konferencję. Chcemy, by przed samym wydarzeniem tematyka wodoru była przybliżana opinii publicznej, a także, by nasi partnerzy, w tym samorządy miały okazję przekonać się jak wygląda polityka odnośnie wodoru w innych miastach. Przygraniczne Prenzlau może pochwalić się aż czterema autobusami wodorowymi. Stąd warto jest czerpać z ich doświadczenia – mówi prof. Marzena Frankowska, współorganizatorka wydarzenia H2Szczecin: Wodór Napędem Regionów.

Dlaczego spotykamy się w Szczecinie?

Pomorze Zachodnie to pierwszy samowystarczalny energetycznie region o największym w Polsce udziale w produkcji energii z OZE, który jest szczególnie predysponowany do wytwarzania najcenniejszego, bo zero-emisyjnego „zielonego” wodoru. Cytując wypowiedź prof. Jerzego Buzka podczas ubiegłorocznej konferencji H2Szczecin (30.11.2023) – Zachodniopomorskie powinno być hubem wodorowym dla Polski i odgrywać kluczową rolę w wymiarze międzynarodowym.  Występuje zatem pilna konieczność intensyfikacji współpracy z pozostałymi regionami w Polsce, które wykazują niedobory zielonej energii. Organizacja wydarzenia jest przede wszystkim odpowiedzią na zgłaszane zapotrzebowanie ze strony wielu środowisk w całej Polsce (biznes, nauka, samorząd).

Gospodarka wodorowa to kompletny łańcuch wartości związany z wytwarzaniem, przesyłem, magazynowaniem i zastosowaniem wodoru w całej gospodarce, a w szczególności w transporcie, energetyce, ciepłownictwie i przemyśle. Celem jest zielona transformacja Polski i Europy zapewniająca bezpieczeństwo energetyczne, innowacyjny rozwój, a także neutralność klimatyczną. A zatem rozwój tego sektora gospodarki jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem.



Zobacz podobne

Port Szczecin obsługuje jednostki typu Panamax

LK

Sezon żeglugowy rozpoczęty. WIR wspiera żeglarzy [WIDEO]

Daria Czaja

Straż Graniczna zatrzymała łódź rybacką z Mrzeżyna. Wykryto rażące uchybienia

Paulina Ledzinska

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie