Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Prestiżowe wyróżnienie i strategiczne partnerstwo z Chinami. Oto nowe działania w Polskim Rejestrze Statków

Polski Rejestr Statków notuje dwa znaczące osiągnięcia. Mowa o powrocie do elitarnej grupy „High Performance” w rankingu Paris MoU oraz podpisanie nowej umowy o współpracy z Chińskim Rejestrem Statków. To wydarzenia związane z aktywnością PRS w kontekście współprac międzynarodowych.

Powrót do elitarnej grupy

Polski Rejestr Statków został ponownie zaliczony do grupy „High Performance” w prestiżowym zestawieniu Paris MoU. Ranking obejmuje uznane organizacje klasyfikacyjne. PRS znalazł się w gronie podmiotów spełniających najwyższe standardy jakości w międzynarodowej inspekcji statków.

Jak wskazuje PRS są to wymierne korzyści dla armatorów:

– Klasyfikacja statku przez towarzystwo o tak wysokiej renomie znacząco zwiększa szansę na zakwalifikowanie go jako jednostki niskiego ryzyka (Low Risk Ship). W praktyce przekłada się to na rzadsze inspekcje Port State Control, możliwość uzyskania niższych składek ubezpieczeniowych oraz większą konkurencyjność na rynku czarterowym.

Ocena w Paris MoU obejmuje trzyletni okres i dotyczy organizacji, które przeszły co najmniej 60 inspekcji.

– Powrót do grupy „High Performance” w rankingu Paris MoU potwierdza nieustanne zaangażowanie PRS w utrzymywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości usług. Jest to dowód, że strategia instytucji przynosi realne korzyści jej klientom – przekazuje w swoim komunikacje PRS.

Nowe porozumienie międzynarodowe

Drugim działaniem PRS jest podpisanie porozumienia pomiędzy Polskim Rejestrem Statków a Chińskim Rejestrem Statków (China Classification Society). Oba towarzystwa są członkami IACS (International Association of Classification Societies). Teraz zacieśniają siły w wspólnym działaniu.

– Oba towarzystwa klasyfikacyjne poprzez umowę wyraziły wolę współpracy w obszarze klasyfikacji nowo budowanych statków i statków w eksploatacji, certyfikacji materiałów, wyposażenia i elementów na statki oraz innych obszarach – wskazuje w komunikacie PRS.

Umowo podpisano w Pekinie wraz z ceremonią z udziałem przedstawicieli obu stron. PRS i CCS współpracują ze sobą od lat 80.. Wtedy wspólnie nadzorowali budowę drobnicowców dla Chipolbroku.

fot. Polski Rejestr Statków S.A.

Zobacz podobne

Żaglowiec Fryderyk Chopin zwycięzcą drugiego etapu The Tall Ships Races w Aberdeen

Daria Czaja

Rosyjskie Federalna Służba Bezpieczeństwa będzie nadzorować wejścia zagranicznych statków do wszystkich portów

Daria Czaja

Korea Północna: do jesieni przyszłego roku powstanie nowy niszczyciel o wyporności 5 tysięcy ton

Daria Czaja

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie