W Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających Politechniki Morskiej w dniach od 16 do 18 września, trwa Międzynarodowa Szkoła Letnia zorganizowana przez Wydział Nawigacyjny – Politechniki Morskiej w Szczecinie we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Fotogrametrii, Teledetekcji i Geoinformacji oraz Polskim Towarzystwem Fotogrametrii i Teledetekcji.
W wydarzeniu uczestniczą studenci studiów magisterskich i doktoranci z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Austrii i Bułgarii zainteresowani geodezją. Biorą oni udział w wykładach, a także zajęciach praktycznych, takich jak m.in. pomiary batymetryczne czy programowanie sztucznej inteligencji.
Warsztaty prowadzone są przez ekspertów z niemieckich i polskich uczelni:
- Dr. Ing. Ludwig Hoegner – Hochschule München University of Applied Sciences
- Dr inż. Małgorzata Jarząbek-Rychard – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
- Dr hab. inż. Grzegorz Jóźków, prof. Uczelni – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
- Prof. Dr. Ing. Thomas P. Kersten – HafenCity University Hamburg
- Dr. Ing. Wolfgang Kresse – Neubrandenburg University of Applied Sciences
- Dr. Ing. Uwe Sörgel – University of Stuttgart
- Dr hab. inż. Grzegorz Stępień, MUS Prof. – Politechnika Morska w Szczecinie
- Dr inż. kpt. ż.w. Arkadiusz Tomczak, MUS Prof. – Politechnika Morska w Szczecinie
Udział w Międzynarodowej Szkole Letniej to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi młodymi naukowcami, wymiany doświadczeń oraz zdobycia praktycznych umiejętności.
Szkoła letnia dla młodych naukowców poprzedziła XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka – Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które ruszyła już dziś. Prelegenci z różnych instytucji naukowych i firm (w tym z Politechniki Morskiej) podzielą się najnowszymi badaniami i innowacjami w zakresie przetwarzania danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych oraz zastosowania technologii pomiarowych w przemyśle i gospodarce.




Źródło Polska Morska z mediów fot. Politechnika Morska w Szczecinie