Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Wizyta przedstawicieli ESPO w Porcie Gdańsk: Omówienie przyszłości europejskich portów i planów na 2025 rok

Przedstawiciele Wykonawczego Komitetu European Sea Ports Organisation (ESPO) złożyli wizytę w Porcie Gdańsk, gdzie odbyło się spotkanie w Kapitanacie Portu Północnego. Głównymi tematami były współpraca europejskich portów, wybór nowych władz Komitetu Wykonawczego, omówienie raportu z działań organizacji oraz rozmowy na temat budżetu ESPO na 2025 rok.

Delegację ESPO przywitał Alan Aleksandrowicz, wiceprezes Portu Gdańsk. Sekretarz generalna ESPO, Isabelle Ryckbost, przedstawiła wizje i plany Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen dotyczące portów i transportu. Dyskutowano także o strukturach i zespołach Komisji Europejskiej, które zajmują się zagadnieniami istotnymi dla ESPO, takimi jak transport i zrównoważony rozwój.

Polskę w tej organizacji reprezentuje Aneta Szreder-Piernicka, dyrektor handlowy Zespołu Portów Morskich Szczecin-Świnoujście. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele polskich portów, w tym Dominik Landa, dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju w Porcie Gdańsk, który reprezentował porty w Gdańsku, Gdyni oraz Szczecinie i Świnoujściu.

Kolejne spotkanie ESPO zaplanowano na listopad w Brukseli. Europejska Organizacja Portów Morskich, założona w 1993 roku w Brukseli, działa na rzecz reprezentowania interesów swoich członków wobec instytucji Unii Europejskiej oraz decydentów politycznych, promując wspólne wartości i stanowiska swoich członków.

źródło Polska Morska , Port Gdańsk/ fot. Port Gdańsk

Zobacz podobne

Port Szczecin obsługuje jednostki typu Panamax

LK

Sezon żeglugowy rozpoczęty. WIR wspiera żeglarzy [WIDEO]

Daria Czaja

Straż Graniczna zatrzymała łódź rybacką z Mrzeżyna. Wykryto rażące uchybienia

Paulina Ledzinska

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie