Już w najbliższą środę tj. 31 maja br. w Szczecinie odbędzie się spotkanie branży offshore: Biznes. Edukacja. Inwestycje. Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą m.in. jak zaprojektować system edukacji, aby odpowiadał potrzebom rynku Morskiej Energetyki Wiatrowej.
W załączeniu aktualna agenda i grafika wydarzenia.
Szczecin ma ogromny potencjał, by stać się hubem offshore dla tej części Bałtyku. Wpływ na to mają takie elementy jak: położenie, ludzie, korzystny klimat biznesowy i przyspieszenie działań w zakresie transformacji energetycznej w całej Europie. Miasto jest otwarte i podejmuje wiele inicjatyw związanych z OZE, szczególnie w zakresie energii pochodzącej z wiatru. Zleciło opracowanie odpowiednich raportów i projektów określających potencjał offshorowy Miasta. Projekt Szczecin_Offshore 2025 jest integralną częścią większej całości – wojewódzkiego programu, którego celem jest jak największy udział naszego regionu w rozwoju polskich farm wiatrowych. Plan rozwoju sektora wind offshore w naszym regionie obejmuje kilka segmentów: konstrukcje morskie, jednostki pływające, transport i logistykę, serwis i remonty, energetykę morską, materiały, działalność badawczą, rozwojową i innowacyjną oraz edukację,
To właśnie dobre wykształcenie, szczególnie w zakresie pożądanych na rynku pracy umiejętności, stanowi ważny czynnik w procesie inwestycyjnym.
Ten temat oraz wiele innych związanych z rozwojem sektora energetyki wiatrowej, będą przedmiotem rozmów i dyskusji podejmowanych podczas Spotkania Branży Offshore: Biznes. Edukacja Inwestycje. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematyką, szczególnie ze względu na Burzę Mózgów stanowiącą jeden z punktów konferencji. Celem warsztatu jest próba wypracowania programu edukacyjnego łączącego edukację, samorząd i biznes.
Czas i miejsce spotkania: 31 maja .2023 r., Radisson Blu Hotel.
Link do rejestracji:https://tiny.pl/wzpqf
Organizator spotkania: Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej
Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Szczecin,
Partnerzy wydarzenia: Ambasada Danii, Urząd Marszałkowski, CEE Energy Group, Vulcan Trade & Consultancy, i Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
Agenda wydarzenia:
10:30 – 11:00 Rejestracja
11:00–12:15 Część oficjalna wydarzenia:
11:05 Współpraca nauki i biznesu a rozwój sektora energetyki wiatrowej. Lidia Rogaś.
Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.
11:20 Zachodniopomorski Potencjał Offshore. Andrzej Montwiłł. Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. OZE i H2.
11:35 Wpływ inwestycji Vestas w Szczecinie na tworzenie nowych miejsc pracy w mieście
i regionie – związane z tym potrzeby edukacyjne.
Jagna Kubańska – Łyczakowska. Vestas, Head of Public Affairs Poland.
11:50 Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – szanse i wyzwania.
Oliwia Mróz – Malik. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
12:05 Budowa współpracy przemysłu z instytucjami edukacyjnymi dla rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej na przykładzie projektów Przemysłowej Akademii Rozwoju.
Krzysztof Tomaszewski. CEE Energy Group.
12:20-12:40 Przerwa
12:40-13:20 Branżowy Brainstorming – Stwórzmy razem model efektywnego systemu naukowo – gospodarczego.
13:30 – 14:00 Networking


Źródło mat. prasowy